ZDRAVÁ ŠTÍTNÁ ŽLÁZA - TEORIE I PRAXE 25.9. 2021 Praha / ŽIVĚ

TENTO TERMÍN JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN

 

Kód: 6060
1 200 Kč
Kategorie: ŽIVÉ SEMINÁŘE

Štítná žláza

malý orgán s velkým účinkem, který zásadně ovlivňuje hormonální rovnováhu v celém těle. Spousta žen i mužů zažívá příznaky zpomalené funkce štítné žlázy a většina z nich o tom vůbec neví. Dle posledních zdrojů v ČR zažíváme epidemii onemocnění štítné žlázy. Již dávno tato endokrinní porucha předběhla diabetes. Statistiky ukazují, že u žen je až 8x vyšší pravděpodobnost, že se u nich vyskytnou problémy se štítnou žlázou. Proč tomu tak je?

Především proto, že ženy mají mnohem citlivěji nastavenou hormonální rovnováhu a jsou mnohem náchylnější na působení stresových hormonů, hormonálních preparátů nebo deficitů živin ve stravě. Dříve platilo, že výskyt problémů se štítnou žlázou se zvyšuje s přibývajícím věkem, dnes již víme, že tyto problémy zasahují ženský organismus nese riziko poškození funkce štítné žlázy vlastně po celý život. Ve velké většině případů je štítná žláza příliš pomalá a nevykonává svoji práci dostatečně. Jako tento stav poznáte?

Ženy s pomalou štítnou žlázou mají často studené ruce a nohy, zvýšenou únavu, jednoduše přibírají na váze a nedaří se jim zhubnout, mají problémy otěhotnět, trápí je pomalejší metabolismus, zácpy nebo nafouknutí a nadýmání, zadržují vodu a dochází k ovlivnění a narušení správného menstruačního cyklu. V některých případech ženy trpí na dokonce na ztrátu menstruace či ovulace nebo intenzivnější projevy menopauzy.

Pokud trpíte na onemocnění štítné žlázy nebo deficity živin, které její správnou funkci ovlivňují, je jen na vás uvědomit si, že zdraví vaší štítné žlázy držíte ve vlastních rukou. Lékaři vám pomocí medikace budou léčit akutní příznaky, ale z dlouhodobého hlediska je harmonie vašeho hormonálního zdraví jen vaše práce. V prvé řadě je třeba pochopit, co se s vaší štítnou žlázou děje a jak k ní přistupovat. A přesně tomu se bude věnovat tento oblíbený seminář.

 

V tomto semináři si povíme základní informace o zdravém fungování štítné žlázy. Jak ji podpořit jídelníčkem a jaké živiny je třeba tělu doplnit. Společně si díky diagnostice vyzkoušíte, zda vám nechybí jód, provedeme chuťový test deficitu zinku, řekneme si, jak poznáte deficit hořčíku, železa nebo jak si můžete zjistit míru působení stresových hormonů na vaše tělo v pohodlí domova. Řekneme si, jak postupovat a poznat jakým problémem vaše štítná žláza trpí a jak se liší cesty k nápravě. Seminář propojuje teorii a praxi. Po jeho absolvování bude vědět, jakým směrem se vydat a jak si přesně hlídat a také podpořit zdraví vaší štítné žlázy.

 

V ceně semináře jsou také podrobné a obsáhlé pracovní materiály a zdravé občerstvení.

 

štítná žláza kniha

 

 

Lektor semináře:

Karolína Smutná

Majitelka a zakladatelka Akademie zdravé výživy

https://akademiezdravevyzivy.cz

 

Termín. 25. 9.2021
Čas: 10:00 - 13:30 (3,5 hodiny s přestávkou)

Místo:
Palác Austria
Akademie zdravé výživy
Štefánikova 18/25
Praha 5
Smíchov

 

Pořadatel si vyhrazuje možnost změn v místě konání semináře.