ONLINE KURZ ZDRAVÉHO TRÁVENÍ

 

Zdravé trávení je alfou a omegou našeho zdraví. Vždyť to, jak umíme získat živiny z naší stravy rozhoduje o tom, jak zdraví a výkonní budeme. I přes to jsou trávící problémy nejčastějším tématem všech sezení u lékařů i výživových poradců a dennodenním trápením většiny z nás. Jak komplexně napravit trávení a vyřešit nepříjemné a vleklé problémy? V tomto unikátním online kurzu v délce 4 týdnů vás krok za krokem provedu teorií i praxí zdravého trávení a prozradím vám veškeré tipy, triky, přírodní pomocníky, kvalitní doplňky i malé dennodenní nezbytnosti, které vám pomohou vyřešit vaše trávicí obtíže jednou pro vždy. Co vás v tomto informacemi a praktickými radami nabitém kurzu čeká se dočtete níže.

Kód: 6085
1 499 Kč

Otravné nadýmání, bolestivá plynatost, zácpy, průjmy nebo třeba reflux či narušená střevní mikroflóra. Je vám něco z toho povědomé? Málokdo dnes netrpí některými z těchto příznaků. Jak se s tím vlastně vypořádat? Proč se vám břicho stále nafukuje, proč je vám těžko, jste unavení po jídle nebo vám začínají vadit různé potraviny? Jak vznikají intolerance, alergie, ekzémy nebo akné? Co můžeme dělat s nepříjemným nadýmáním a proč k němu dochází? Co je to ten syndrom zvýšené propustnosti střev a proč se stále více mluví o tzv. funkčních trávicích poruchách jako je SIBO nebo syndrom dráždivého tračníku? Jaké přírodní pomocníky určitě stojí za to znát a co by vám nemělo chybět v jídelníčku nebo domácí přírodní "lékárničce"?

 

V tomto 30 - ti denním kurzu zdravého trávení vás provedu vším ohledně zdravého fungování trávicího traktu, co byste měli vědět a umět používat v praxi. Naučíte se pochopit, jak naše tělo, potažmo trávicí trakt funguje, jak poznáte, zda u vás nedochází k dysfunkci některého z orgánů (žaludek, slinivka, játra, žlučník...), získáte informace, které můžete ihned použít v praxi, osvojíte si práci s fytoterapeutiky - tedy bylinami a rostlinami pomáhající našemu trávení a načerpáte inspiraci na jednoduché recepty, které se rozhodně vyplatí začlenit do vašeho jídelníčku. 

 

Kurz poběží 1 měsíc (4 výukové týdny) a čeká vás:

2 x týdně hlavní téma (vždy pondělí + středa)

2 x týdně práce s fytoterapeutiky - bylinkami (vždy úterý + čtvrtek)

1x týdně inspirace na recept, který pomůže vašemu trávení (každý pátek)

 

 

HLAVNÍ TÉMATA KURZU:

 1. naše trávicí soustava 
 2. žaludek a jeho zdraví
 3. slinivka & žlučník a jejich vliv na trávení
 4. tenké & tlusté střevo a střevní mikrobiom
 5. nejčastější trávicí problémy I. - nadýmání a plynatost
 6. nejčastější trávicí problémy II. - zácpy a průjmy
 7. funkční trávicí poruchy - SIBO, IBS, zvýšená střevní propustnost
 8. pomoc hledejte v přírodě - nejlepší přírodní antibiotika 

 

FYTOTERAPEUTIKA ANEB PŘÍRODNÍ POMOCNÍCI PRO ZDRAVÉ TRÁVENÍ:

 1. triphala 
 2. fenykl obecný
 3. zeměžluč 
 4. oman pravý 
 5. kmín luční
 6. heřmánek pravý
 7. máta peprná
 8. zázvor

 

 + 4 RECEPTY, KTERÉ BY MĚLY PATŘIT DO VAŠEHO JÍDELNÍČKU 

 

JAK KURZ PROBÍHÁ?

Studijní lekce obdržíte v příslušné dny automaticky na email. Čas a tempo studia je čistě na vás. Lekce a informace jsou rozložené tak, aby na sebe navazovaly a pomáhaly vám postupně objevit a pochopit potřebné souvislosti. Informace budou velmi praktické a již v průběhu kurzu je budete moci využít, ozkoušet si, ochutnat nebo si provést jednoduché domácí diagnostiky. Materiály vám zůstanou i po skončí kurzu. Není třeba mít žádné předchozí znalosti o fungování našeho trávicího traktu. 

 

 

 

Nezmeškejte příští termín.

Začínáme 7.2. 2022

Kurz má omezený počet účastníků. 

 

 

 

 

Lektor a autor kurzu: 

Karolína Smutná - majitelka a lektorka Akademie zdravé výživy