PORUCHY FUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

Obsáhlý, komplexní a interaktivní online seminář věnující se důležitému a velmi aktuálnímu tématu zdraví štítné žlázy. V tomto velmi lidsky podaném online semináři najdete vše, co potřebujete vědět o fungování vaší štítné žlázy, prevenci jejího onemocnění, hormonech štítné žlázy, krevních hodnotách, jejich správné interpretaci a nutriční podpoře štítné žlázy. Zjistíte jaký je rozdíl mezi sníženou funkcí štítné žlázy a autoimunitním zánětem, kolik potřebujeme jódu a selenu, jaké hodnoty testovat z krve a jaké jsou jejich optimální hodnoty, jak se na štítnou žlázu dívá funkční medicína či východní kultury a jak přistupují k jednotlivých poruchám. 

 

 

 

Kód: 6015
1 000 Kč

Nejčastějším endokrinním onemocněním, jak v dětské tak dospělé populaci je dle posledních zjištění onemocnění štítné žlázy. Štítná žláza je sice jen malý orgán, ale o to větší je její vliv na náš organismus. Tisíce osob v české republice dennodenně užívají léky na sníženou či zvýšenou funkci štítné žlázy nebo se potýkají s mnohem zákeřnějším chronickým autoimunitním zánětem a kromě pravidelných kontrol na endokrinologii vlastně vůbec netuší, co stojí za jejich zdravotním problémem. Jak moc důležitá štítná žláza pro nás vlastně je? Věřte mi, že mnohem důležitější, než si vlastně myslíte. Reguluje totiž veškeré metabolické pochody a ovlivňuje správný chod téměř všech orgánů v těle, včetně těch pohlavních. Podporuje správnou střevní peristaltiku, rozvod tepla po těle, kvalitu menstruačního cyklu a plodnost. Bez zdravé štítné žlázy se vám nebude dařit hubnout, můžete mít problém otěhotnět, budou vám padat vlasy, štěpit se nehty a zhorší s kvalita vaší kůže. Pokud je funkce štítné žlázy narušená, odrazí se to hormonální rovnováze celého organismu a tím pádem to zásadně ovlivní ostatní žlázy produkující hormony, ať už je to slinivka, nadledvinky se svoji produkcí stresových hormonů nebo zdravou funkci vaječníků (varlat u mužů). Nehledě na to, že neustálá únava, vyčerpanost a nedostatek energie vám chuť do života také nepřidá. 

Co vlastně víte o štítné žláza?

Kolik a jaké živiny pro svoji práci potřebuje?

Jaký je rozdíl mezi hyperfunkcí, hypofuncí a autoimunitním zánětem?

Jak podpořit správné fungování štítné žlázy?

Jaký vliv má na ni stres, hormonální antikoncepce nebo třeba zvýšená propustnost střeva?

Jak pracovat se štítnou žlázou v těhotenství a při kojení?

Jak poznám, jestli mi štítná žláza funguje optimálně a jak správně číst hodnoty hormonů z krve? Jak si ji můžu nechat vyšetřit?

A pokud se již se štítnou žlázou léčíte, co vám vlastně řekl váš endokrinolog? Víte, co to přesně znamená a zda je nějaká možnost, jak tento stav ovlivnit?

Odpovědi na všechny základní otázky, které vás ohledně štítě žlázy možná napadly, najdete v tomto online semináři. Lidsky a srozumitelně vás provedu tím, jak štítná žláza vlastně funguje, co dělat pro její zdraví a jak se orientovat v poruchách, které štítnou žlázu mohou postihnout. 

 

Součástí online semináře je:

 • 65-ti stránkový ebook 
 • recepty pro nutriční podporu štítné žlázy 
 • 1,5 hodiny dlouhé tematické interaktivní video, kde vám podrobně vysvětlím, jak štítná žláza funguje a zodpovím nejčastější dotazy, které od klientů dostávám

*Materiály, které obdržíte vám zůstávají a můžete se tak k nim kdykoli opět vrátit a ještě více tak prohloubit to, co jste se o štítné žláze dozvěděli

 

 

Témata online semináře:

 • úvod
 • základní poznatky o štítné žláze
 • hormony štítné žlázy
 • fungování štítné žlázy
 • nejsou výsledky jako výsledky
 • primárně snížená funkce štítné žlázy
 • hormonální antikoncepce a štítná žláza
 • v hlavní roli zánět
 • jak postupovat při terapii autoimunitního onemocnění štítné žlázy
 • poruchy funkce štítné žlázy v praxi
 • štítná žláza z pohledu východních kultur
 • pár slov závěrem
 • recepty na podporu štítné žlázy

 

Délka online semináře: cca 3-4 hodiny

Kurzem vás provede:

Karolína Smutná  - majitelka a lektorka v Akademii zdravé výživy

https://akademiezdravevyzivy.cz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.