CHRONICKÝ ZÁNĚT ŠTÍTNÉ ŽLÁZY A JEHO ŘEŠENÍ

Živý seminář na téma "Chronický zánět štítné žlázy a jeho řešení"

Termín: 6.11. 2021

10:00 - 13:30 

Akademie zdravé výživy

Palác Austria

Praha 5 Anděl

Položka byla vyprodána…
Kód: 2682
1 200 Kč
Kategorie: ŽIVÉ SEMINÁŘE
Položka byla vyprodána…

Onemocnění štítné žlázy je v současné době nejčastější endokrinní porucha. Štítná žláza tak převzala místo po diabetu, který ještě několik let zpátky držel první příčku. Tisíce žen i mužů jsou léčeni na nemoci týkající se štítné žlázy, které buď způsobují její sníženou nebo naopak zvýšenou funkci případně trpí tzv.  autoimunitním zánětem štítné žlázy. Naše západní medicína, co se týče příčin a řešení autoimunitních chorob je stále jak se říká „na vážkách“. Většina návštěvníků endokrinologie bohužel ani není dostatečně informovaná o výsledcích krevních testů, natož pak o tom, čím je jejich problém se štítnou žlázou vyvolán. Bez vysvětlení možné příčiny, bez doporučení ohledně změn v životním stylu nebo dotazů na psychosomatické aspekty, tak pacient odchází s předepsanou dávkou medikamentů a termínem další kontroly. Na jednu stranu je to pochopitelné, vzhledem k obrovskému „nátřesku“, který lékaři nedává více než několik minut na jednoho pacienta. Na druhou stranu ten neklesající nával pacientů o něčem vypovídá.

Poškození štítné žlázy autoimunitním zánětlivým procesem je aktuálně nejčastější příčina hypotyreózy (tedy snížené funkce) i hypertyreózy (zvýšené funkce) u dospělých osob. Hashimotova autoimunitní thyreoiditida daleko častěji postihuje ženy. Výskyt tohoto onemocnění také stoupá s věkem a narušenou hormonální rovnováhou. Ačkoliv množství autoimunitních onemocnění celosvětově raketově přibývá, naše západní medicína si s nimi bohužel stále neví úplně rady. Příčiny těchto onemocnění jsou totiž více než sofistikované a druhů autoimunitních chorob je rozhodně více než jen ty, které se týkají konkrétně štítné žlázy. Zvláštním, i když popravdě rozhodně ne nečekaným jevem je, že se běžně u jedince, který trpí jedním autoimunitním onemocněním, začnou postupně vyskytovat další, zdánlivě nesouvisející.

Ačkoliv cesta k poznání příčin vzniku autoimunitních onemocnění bude ještě dlouhá a trnitá, již nyní se můžete dostat k informaci spadající více do přístupu funkční medicíny a funkční výživy, že jsou to 4 hlavní pilíře, které vedou nebo dramaticky zvyšují pravděpodobnost výskytu rozvoje autoimunitního onemocnění.

K těmto 4 pilířům patří:

1) genetická predispozice
2) syndrom zvýšené propustnosti střev (leaky gut syndrom)

3) přesimulovaný imunitní systém
4) spouštěč 

 

Chronický autoimunitní zánět je specifický tím, že v krvi budou přítomny. tzv (AUTO) PROTILÁTKY proti štítné žláze a také vám ji lékař pravidelně bude kontrolovat pomocí sonografického vyšetření. I když s medikace může zdát jako snadná a rychlá pomoc, naprostá většina trpících tímto zánětem i přes medikaci stále vykazuje většinu typických příznaků autoimunitního zánětu štítné žlázy jako jsou: 

 • únava a vyčerpanost
 • poruchy imunity
 • alergie nebo intolerance na potraviny
 • trávicí problémy
 • přibírání na hmotnosti
 • zadržování vody 
 • bolesti svalů a kloubů
 • padání vlasů, suchost kůže 
 • neustálé chutě na sladké 
 • nadýmání a plynatost
 • neustále opakující se záněty v těle
 • přidružená onemocnění jako je syndrom polycystických ovarií nebo endometrióza
 • další autoimunitní onemocnění 

 

Každý, kdo trpí autoimunitním zánětem by měl vědět, zda a jak lze zánět odstranit. Vyžaduje to specifické úpravy ve stravě, doplnění deficitů živin a zahojení tzv. děravých střev. 

Tento seminář proto celý věnujeme specificky problematice chronického autoimunitního zánětu štítné žlázy, aby bylo každému účastníkovi jasné, co se v takovém případě v jeho těle děje a jaká je správná cesta k nápravě. Povíme si o tom, jak změnou jídelníčku můžete tělu zásadně pomoci, jak utlumit zánět v těle a především co je to zvýšená střevní propustnost a jak lze tento stav řešit. Povykládáme si něco o tzv. autoimunitních protokolech (AIP), jaká je souvislost mezi touto nemocí a stresem a jak taková ozdrava probíhá v praxi. 

Seminář vzhledem k tématu bude probíhat pouze v menší skupince. 

Tištěné materiály jsou obsaženy v ceně semináře.

Na semináři vás čeká také drobné občerstvení a nápoje. 

 

POZNÁMKA: Vaši rezervaci držíme pouze 5 dní, pokud není plně uhrazená. Jakmile bude seminář uhrazen, obdržíte závazné potvrzení vašeho místa. 

 

Tento seminář doporučuji jako navazující na "Zdravá štítná žláza - teorie i praxe" nebo jako další krok po absolvování online semináře. V semináři se již počítá se základní znalostí fungování štítné žlázy, znalosti významu krevních hodnot a rozdílu mezi jednotlivými onemocněními. 

 

Lektor: 

Karolína Smutná - zakladatelka Akademie zdravé výživy

 

Kdy: 6. 11. 2021

        10:00 - 13:30 (s přestávkou)

 

Kde: Slouflou

Vinohradská 23

Praha 2, 120 00

zastávka tramvaje Italská (linka č. 11, 13)

v docházkové vzdálenosti od stanice metra Muzeum a Hlavního vlakového nádraží